Hokejové kempy

V minulých článcích jsme si ukázali, jaké limity ve hře může mít špatná technika bogny. Přečíst si je můžete zde. Dnes si ukážeme jakou souvislost mají nahrávka a střela takzvaných tahem.

Techniku tahem používají zejména nejmenší hráči do zhruba 6. třídy. Další techniky jako švihem, využítím flexu, golfem jsou častější u pokročilejších a starších hráčů, kteří mají jistotu na bruslích a větší sílu.

Srovnáme – li vedle sebe techniku nahrávky a střely, jsou v nich jen minimální rozdíly. Nahrávka je díky menším nárokům na razanci technicky o mnoho snažší.

Když se nyní zamyslíte, určitě si řeknete, že je to celkem jasné. Ale zaměřte se na zimáku na jednotlivé hráče jak nahrávají…

Dle mého názoru je správné začít s právnou technikou nahrávky co nejdříve, ikdyž nebudeme používat nahrávky ve cvičeních ani ve hře. Je to velmi lehce zvládnutelný pohyb pro malé děti. Zároveň při dobře zvládnuté technice nahrávky budou mít hráči velký benefit při nácviku střelby.

TECHNIKA NAHRÁVKY vs. STŘELY

Hokejové kempy
ČINNOSTINahrávkaStřela
PUK ROTUJE OD PATKY KE ŠPIČCE
PUK JE TAŽEN Z POZA TĚLA
PUK JE VYPOUŠTĚN PŘED TĚLEM
RUCE JSOU OD TĚLA
POHLED DO MÍST KAM SMĚŘUJE PUK
MAXIMÁLNÍ ÚSILÝ (SÍLA)X

Na této tabulce je krásně vidět, že je potřeba nejdřív vysvětlit, ukázat a zvládnout techniku nahrávky a až poté se pouštět do střelby.

Každý si podle těchto bodů celkem jednoduše zjistí, jestli hráč má správný nebo špatný návyk při nahrávce, potažmo při střelbě. Není ideálnější prostředí než na suchu pro osvojení správné techniky nahrávky a poté střely. Velkou pomůckou v kontrole techniky je také chování puku.

  • Jestli při nahrávce puk neklouže celou plochou po ledě, ale poskakuje = technika není ideální.
  • Jestli při střele puk neletí ve vzduchu rovně, ale letí jako motýl = technika není ideální

Nejčastější chyby, které se vyskytují velice, velice často a limitují nahrávku i střelbu:

  • Horní ruka je v boku a nejde před tělo
  • Puk nerotuje od patky hole ke špičce, je tažený jen od špičky
  • Při střelbě jde hráčova čepel otevřená směrem ke stropu, čímž dloube puk nahoru na úkor razance

PRO HOCKEY TRAINING učí hráče hokejovým dovednostem. Všichni trenéři jsou bývalí profi hráči, kteří mají dostatečné zkušenosti, které nasbírali po dobu svých kariér, potkali mnoho trenérů a zažili mnoho technik jednotlivých činností. Spolupracujeme s trenéry z DĚTI DO BRUSLÍ, od kterých dostanou ti nejmenší hráči skvělé základy bruslení.